Ο ΙΚΑΡΟΣ συνεχίζει την εξαιρετική του πορεία στο Κύπελλο!!!

"Βούλιαξε" στο Βαθύ η Ένωση

ΕΝΩΣΗ - ΙΚΑΡΟΣ 1-2

Η κατάκτηση του Κυπέλλου είναι ένας από τους βασικούς στόχους του ΙΚΑΡΟΥ.

Ο ΙΚΑΡΟΣ θα αντιμετωπίσει τον ΠΥΘΑΓΟΡΑ στον τελικό της τετάρτης.

Ο  ΙΚΑΡΟΣ συνεχίζει την εξαιρετική του πορεία στο Κύπελλο και θα είναι παρών στον τελικό της διοργάνωσης.
Η ομάδα της ΙΚΑΡΙΑΣ προκρίθηκε στον τελικό νικώντας με 1-2 την ΕΝΩΣΗ στο Βαθύ.
Οι γηπεδούχοι ήταν μέτριοι έως κακή σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και προηγήθηκαν 1-0 στο 7ο λεπτό με γκολ του ΣΙΑΦΙΛΙΟ και επαναπαύτηκαν.
Στο 42' οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 1-1 μετά από λάθος της άμυνας της ΕΝΩΣΗΣ και πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του αγώνα.
Ο ΙΚΑΡΟΣ στο δεύτερο ημίχρονο δεν έχασε στιγμή τον έλεγχο του παιχνιδιού και έφτασε στο 1-2 παίρνοντας σπουδαία πρόκριση για τον τελικό της τετάρτης.

(Συνθέσεις δεν έχουμε διότι δεν αναρτήθηκαν πριν τον αγώνα και έτσι δεν έχομε και τους σκόρερ του Ικάρου. Θα προσπαθήσουμε να τους έχομε και να σας παρουσιάσουμε τους πρωταγωνιστές του ημιτελικού παιχνιδιού.)