Δευτέρα 11 Μαρτίου 2013

Η πρώτη νίκη για τον Αντώνη Τάρταρη στην προσπάθεια Σωτηρίας του Αρίσταρχου!!!

ΑΡΙΣΤΑΡΧΟΣ - ΜΕΣΑΡΙΑ 5-1

Σπουδαίο τρίποντο μέσα στο Βαθύ κατέκτησε ο Αρίσταρχος Κοκκαρίου, επικρατώντας με 5-1 της Μεσαριάς, στην αναμέτρηση της 15ης αγωνιστικής της Α' Κατηγορίας ΕΠΣ Σάμου. Aυτή ήταν η πρώτη νίκη για τον Αντώνη Τάρταρη, στην προσπάθεια που κάνει για να παραμείνει στην κατηγορία ο ΑΡΙΣΤΑΡΧΟΣ και έφτασε έτσι στους 8 βαθμούς.
Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα της ΜΕΣΑΡΙΑΣ το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει  πετυχαίνοντας το μοναδικό γκολ με υπέροχη ενέργεια του Ειρηναίου ΣΤΑΜΟΥΛΟΥ.
Το ξεκίνημα της αναμέτρησης δεν θα μπορούσε να είναι ιδανικότερο για τους γηπεδούχους καθώς μόλις στο 4′ λεπτό, ο ΚΟΥΡΛΕΤΑΚΗΣ με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ΜΕΣΑΡΙΑΣ κάνοντας το 1-0 για την ομάδα του ΑΡΙΣΤΑΡΧΟΥ!
Η ΜΕΣΑΡΙΑ προσπάθησε να συνέλθει από την γρήγορη ψυχρολουσία και άσκησε πίεση στα καρέ των γηπεδούχων χωρίς ωστόσο κάποιο αποτέλεσμα.
Μάλιστα και η δεύτερη καλή φάση του αγώνα στο 17′ λεπτό ανήκε στον ΑΡΙΣΤΑΡΧΟ όταν ο ΚΑΡΣΑΣ έκανε το δυνατό μακρινό σουτ με την μπάλα να φεύγει άουτ.
Τρία λεπτά αργότερα πάλη οι γηπεδούχοι έχασαν τεράστια ευκαιρία, όταν μετά από σύγχυση μέσα στην αντίπαλη περιοχή η μπάλα έφτασε στον αμαρκάριστο ΗΛΙΑΔΗ ο οποίος σούταρε ανενόχλητος στέλνοντας ωστόσο την μπάλα άουτ.
Και ενώ η ομάδα του Αντώνη Τάρταρη είχε πάρει τα ηνία της αναμέτρησης, “χτύπησε” και πάλι στο 22′ λεπτό, όταν ΗΛΙΑΔΗΣ και ΚΟΤΣΙΑΡΗΣ άλλαξαν ωραία την μπάλα έξω από την μεγάλη περιοχή της ΜΕΣΑΡΙΑΣ, η μπάλα έφτασε στον ΣΟΥΛΙΑ ο οποίος με σουτ την έστειλε στα δίχτυα κάνοντας το 2-0 για την ομάδα του!
Ο επιθετικός μονόλογος της ομάδας του Αντώνη Τάρταρη είχε πάρει τα ηνία της αναμέτρησης και ένα λεπτό πριν την ολοκλήρωση των πρώτων σαρανταπέντε, έπειτα από την απρόσεκτη απομάκρυνση της μπάλας από τον ΠΑΝΤΕΛΙΑΔΗ, ο ΚΑΡΣΑΣ έκανε το σουτ με τον ΧΑΧΛΑ να διώχνει την μπάλα σωτήρια σε κόρνερ.
Η επανάληψη ξεκίνησε εντυπωσιακά με τον ΑΡΙΣΤΑΡΧΟ να πετυχαίνει τρία ακόμα γκολ με τους ΠΑΡΑΣΚΕΥΑ, ΗΛΙΑΔΗ και ΚΑΡΣΑ σφραγίζοντας την νίκη τους! με τον ΑΡΙΣΤΑΡΧΟ να πανηγυρίζει την πολύ μεγάλη νίκη μέσα στο ΒΑΘΥ επί της ΜΕΣΑΡΙΑΣ αλλά και την βαθμολογική ανάσα που του προσφέρει.
Άριστη ήταν η διαιτησία του κ. ΔΙΑΜΑΝΤΗ και τον Βοηθών του ΦΟΥΡΛΗ και ΚΑΖΟΓΛΟΥ.

ΑΡΙΣΤΑΡΧΟΣ: ΜΑΚΡΗΣ,ΓΑΛΑΝΗΣ, ΜΙΧΕΛΙΟΣ, ΣΑΧΑΙ, ΜΟΡΤΟΣ, ΗΛΙΑΔΗΣ, ΣΟΥΛΙΑΣ, ΚΟΤΣΙΑΡΗΣ, ΜΑΥΡΗΣ, ΚΑΡΣΑΣ, ΚΟΥΡΛΕΤΑΚΗΣ.

ΜΕΣΑΡΙΑ: ΧΛΑΧΛΑΣ, ΤΖΑΝΤΕΣ Γ, ΠΑΝΤΕΛΙΑΔΗΣ, ΤΣΙΑΝΤΗΣ Σ, ΦΟΥΝΤΟΥΛΗΣ Σ, ΤΖΑΝΤΕΣ Ζ, ΕΥΣΤΡΑΤΟΥΔΑΚΗΣ, ΠΑΓΚΡΑΤΗΣ, ΦΟΥΝΤΟΥΛΗΣ Κ, Χ"ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ, ΣΤΑΜΟΥΛΟΣ.